Preloader Close

1975 yılında Amasya’nın Taşova ilçesinde doğan Gültekin; lise eğitimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünde tamamladı.

Farklı illerdeki okullarda edebiyat öğretmenliği yaptı. Uzun yıllar boyunca Tüm Dergiler Derneği başkanlığı görevinde bulundu, gelenek haline gelen Dergi Günleri / Dergi Fuarlarını başlattı. Dünya Dergiler Birliği‘nin kurulmasına öncülük etti. Dil ve etimolojiyle olan ilgisinden dolayı, Dil Evi Etimoloji Topluluğu’nu kurdu. 2008’de yılın öğretmeni seçildi.

Çeşitli yayınevlerinde ve dergilerde editör, danışman ve yayın kurulu üyesi olarak bulundu. Biat, Seher, Kitap Postası, Cafcaf ve CF dergilerini çıkardı. Kültür sanat haberlerinin derlendiği Dünya Bizim sitesinin kurucuları arasında yer aldı ve uzun yıllar genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Temmuz, Yörünge, Yedi İklim, Yeni Şafak, Sağduyu, Millî Gazete, Karar Gazetesi, Vakit, Şehrengiz, Düş Çınarı, Kırklar, Gerçek Hayat, Genç gibi dergi ve gazetelerde kültür yazıları yayımlandı.

22 Temmuz 2020’de 45 yaşında Yalova’da hayatını kaybetti.  23 Temmuz 2020’de memleketi Taşova’da, Türkiye’nin her tarafından gelen dost ve arkadaşlarının katıldığı kalabalık bir “dost meclisi” şahitliğinde Doğu Mahallesi Mezarlığı’na defnedildi.

Evli ve 2 çocuk babasıydı. Allah rahmet eylesin.