Preloader Close

Archive for Eylül 30th, 2021

İlhami Pınar

1965 Erzurum doğumlu olan Pınar, 2010 dan beri “Yurt basın A.Ş” bünyesinde bulunan “Vuslat Dergisi”nde yayın yönetmenliği yapmakta. Ayrıca 103.2 Özel FM’de, Ahmet Varol’la “Dünya Döndükçe” ve Mustafa Özcan’la “Dış Politika” programlarını hazırlamaktadır.

Devamını Oku

Murat Ayar

Van Muradiye’de doğdu. Ortaokul ve liseyi Adana’da; üniversiteyi Bolu ve İstanbul’da okudu. Ajans Press’te yaklaşık 10 yıl radyo ve televizyon editörü olarak hizmet verdi 2010 yılından beridir Ekin Yayın Grubu’nda koordinatör. Bir grup dergi editörü ile birlikte “Türkiye Dergi Editörleri Platformu” kuruluşunda yer aldı, dergi fuarları vb etkinliklerle dergiciliğin yaygınlaştırılması çalışmalarına katkı sundu. Tüm Dergiler […]

Devamını Oku

Ümit Elönü

1975 senesinde İstanbul’da doğdu. Lise mezunu. 1997 senesinde Furkan Dergisi’nde dergiciliğe başladı. 28 Şubat darbe sürecinde Furkan Dergisi’nin kapatılmasıyla çeşitli dergilerde editörlük ve yazarlık yaptı. 2004 senesinde kültür ve sanat dergisi İkideniz’i çıkardı. 2006 senesinde de tekrar çıkmaya başlayan Furkan Dergisi’nin sahipliğini ve yazı işleri müdürlüğü üstlendi.

Devamını Oku

Metin Uçar

1975 senesinde Bilecik Gölpazarı’nda dünyaya gelen Uçar, İÜ Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Çeşitli STK ve çatı kuruluşlarda kurucu ve yönetim kurulu üyesi olarak bulundu. Halen DERGİBİR başkanlığını yürütmektedir. İki derginin çıkmasına öncülük etmektedir.

Devamını Oku