Preloader Close

DERGİBİR Dergiciler Buluşması

Dünya Dergiler Birliği üyesi dergi temsilcileri, Covid-19 pandemisi dolayısıyla ara verdikleri aylık buluşmalarına kaldıkları yerden devam ediyor. 15 yıldır aralıksız olarak her ay süren bu buluşmalar Türkiye’de dergiciliğin gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Buluşmaların tekrar başlaması dergi temsilcilerininde büyük bir heyecan uyandırdı.

Merhum Yazar Asım Gültekin öncülüğünde sürdürülen bu buluşmalar onun vefatından sonra ilk kez devam ettiği için de ayrı bir öneme sahip. Dergi temsilcileri; dergiciliğe ve fikir – kültür alanına büyük katkılar sunan dostlarını unutmadı.

Eyüpsultan Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün güzelleştirdiği Zal Mahmut Paşa Külliyesi’ndeki yeni adresinde gerçekleştirilen toplantıda Dünya Dergiler Birliği Başkanı Metin Uçar, buluşmaya katılan dergi temsilcilerine teşekkür ederken buluşmaların önemine vurgu yaptı. Pandemi sürecinin dergilere etkisinin de konuşulduğu buluşmada bu sürecin dijitalleşmeyi hızlandırdığına değinildi ve dergilerin varlığını devam ettirmesi için gerekli tedbirler konuşuldu. 

Fotoğraflar: